Licznik odwiedzin:
N/A

Firmowy grafik

Na zdjęciu z prawej: A.Szczudło i K.Rek podczas Zjazdu w Białym Kościele 2005 r. 

W czasach mojego pobytu w Henrykowie, firmowym grafikiem naszego rocznika był Krzysztof Rek, mieszkaniec pobliskich Wilamowic, aktualnie mieszkający w Świdnicy. 

Krzysztof lubił i potrafił rysować scenki z życia szkolnej społeczności, ale chyba jeszcze bardziej architekturę. W Henrykowie motywów do tego nie zabrakło, dlatego wśród prac Krzysztofa poza obiektem głównym klasztoru znalazły się figury z ogrodu i całego otoczenia. Niektórym osobom zaprzyjaźnionym z „naszym grafikiem” udało się zachować pamiątkowe dzieła, czego przykładem jest niżej podpisany. Dostałem w prezencie obrazek- widok klasztoru od strony oranżerii. Oprawiony w czarną ramkę zdobi korytarz mojego domu. W ten sposób Henryków jest obecny w moim życiu na co dzień. 

Grafiki Krzysztofa Reka przedstawiające architekturę pocysterskiego zabytku zostały również wykorzystane na naszej stronie internetowej.

Dzięki Państwu Trawińskim zachowała się licząca ponad 70 stron, kronika mojego rocznika PSNR 1973- 75, prowadzona również pod kierownictwem Krzysztofa Reka. Aktualnie przygotowuję się merytorycznie do umieszczenia jej na stronie internetowej.

W trakcie zjazdów absolwentów wielokrotnie słyszałem wesołe opowieści o „użytkowym” wykorzystaniu talentu Krzysia, ale o tym to on powinien napisać. Czy zechce, zobaczymy!

Andrzej Szczudło

Brak komentarzy on Firmowy grafik

    Zostaw komentarz