Licznik odwiedzin:
N/A

Basia odeszła

Ze smutkiem informuję społeczność Henrykusów, że 13 lipca br. odeszła z naszego grona Basia Krupa, z domu Zawadzka absolwentka PSNR z roku 1977. Kilka zdań wspomnień o niej poświecił Zbyszek Traczuk ANDZIA, jej kolega z roku. (ASz.).

Basia Krupa z domu Zawadzka w szkole nosiła pseudonim Ptaszyna, bardzo adekwatny do jej osobowości. Cicha, spokojna, a zarazem obecna wszędzie tam gdzie coś się działo. Pochodziła z małej miejscowości pod Miliczem, woj. wrocławskie. Mieszkała tam z licznym rodzeństwem w leśniczówce, gdyż ojciec Basi był leśniczym. W szkole dała się poznać jako uczynna, pracowita, na jej pomoc mógł liczyć każdy, kto tej pomocy potrzebował. Mimo że pochodziła z małej miejscowości, dobrze się czuła w nowym środowisku. Szybko nawiązała z koleżankami z pokoju przyjacielskie relacje. Z nauką nie miała problemów, wszystkie egzaminy zaliczyła w terminie. Zapalona uczestniczka rajdów pieszych po Kotlinie Kłodzkiej. Pod koniec drugiego roku z kolegą Januszem Krupą stworzyli parę, a kilka miesięcy później pobrali się. (Zbigniew Traczuk)

Janusz Krupa i Basia Zawadzka na rajdzie w górach.

4 komentarze on Basia odeszła

  Jolanta Bruska
  07/17/2023

  Odeszła wspaniała żona, mama, babcia i moja kochana koleżanka. Zawsze można było na nią liczyć. Trudno przyjąć do świadomości, że nie będę mogła już Basi zobaczyć lub chociaż zadzwonić. Basiunia byłaś całym światem dla Janusza, dzieci, wnuków, ja też jestem w tej gromadzie opuszczonych. Pozostaną tylko wspomnienia.

   Stani
   07/17/2023

   Nie wiem kto wstawił to zdjęcie?
   To jest Janusz Krupa ale nie Baśka Zawadzka tylko -
   Ela Paluch. Ale nic nie zmienia faktu, że jak wspomina Romka Kowalińska
   Ela Paluch także odeszła już kilka lat temu.
   Cześć ich pamięci.

  Romana Nikodem (Kowalińska)
  07/17/2023

  Moja serdeczna koleżanka z pokoju 210. Dwa lata spędziłyśmy w pięć osób w w/w pokoju. W tych smutnych dla mnie chwilach chciałam poinformować, że drugą koleżanką, której już nie ma wśród nas jest Ela Mądrecka (Paluch). Zmarła trzy, cztery lata temu.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

  Romana Nikodem (Kowalińska)
  07/17/2023

  Janusz z Basią są na zdjęciu ślubnym, natomiast zdjęcie z rajdu pokazuje Janusza z Elą Mądrecką. Myślę, że komuś kto wstawiał zdjęcie chodziło o przedstawienie Eli. Romana Nikodem

  Zostaw komentarz