Licznik odwiedzin:
N/A

Kto na fotkach?

Michała Świderskiego poznałem już przed 2007 rokiem. Dziś nie pamiętam skąd wziął mój numer telefonu, ale zapamiętałem, że już pierwsza rozmowa z nim trwała chyba ponad godzinę. Opowiadał o swoim burzliwym życiu, a najwięcej o dwóch latach spędzonych w Henrykowie. I o Szadurskim. Ten charyzmatyczny człowiek, dyrektor i założyciel szkół henrykowskich Jan Szadurski siedział w jego głowie do tego czasu, mimo że Michał, absolwent PST z 1971 roku od wielu lat mieszka w Kalifornii. Co sprawiło, że dyrektor i wychowawca w zasadzie dorosłych ludzi tak mocno zapisał się w ich życiorysach?

Michał chce o tym ponownie opowiedzieć, a ja to spisać i przedstawić naszej społeczności henrykowskiej. Zima powoli się zbliża, może będzie czas na długie przez ocean Polaków rozmowy?

Fot. z kolekcji Michała Świderskiego.

Dziś przedstawiam Szanownym Henrykusom dwa zdjęcia otrzymane od Michała z prośbą o współpracę przy rozszyfrowywaniu widocznych na nich osób.

Fot. z kolekcji Michała Świderskiego.

Jeden komentarz on Kto na fotkach?

    Sławoj Misiewicz
    03/08/2022

    Pierwsze zdjęcie, pod internatem męskim -górny rząd - Jurek Strzałkowski, prof. Czesław Trawiński, Kazik Barcikowski, następny nie pamiętam, Sławoj Misiewicz, Józek Psztyr, Wojtek Wasilewski, Polus, drugi rząd od lewej, dwóch pierwszych nie pamiętam, Kwietniewska, Michał Świderski, Marian Fiołek, Maciek Wailant. Reszty z tej fotki nie pamiętam jeden z nich to chyba Matwiejczyk. Druga fotka, pod czyszczalnią gdzie mieliśmy zajęcia praktyczne z mgr S. Doruchem na petkusie, - pierwszy rząd Jacek, Michał Świderski, mgr. Stanisław Doruch, Łozińska???, drugi rząd - Józek Psztyr, Maciek Wailent, Czarek Wojciechowski/Czar Pegeeru/. Reszty nazwisk nie pamiętam.

    Zostaw komentarz